Αίτημα [NMZ3277]

Υψηλή

Κατασκευή εσοχής κάδου απορριμματων

12
0
Κάδοι - Καθαριότητα
Ανατέθηκε

Δ/ση Φαβιέρου και Σαχτουρη.Ενας περιοικος(γνωστων στοιχείων ταυτότητας)μετακινεί συνεχώς τον κάδο ακριβώς στη στροφή για να σταθμεύει το όχημά του(στο μέρος του κάδου)εκμεταλλευόμενος την παράλειψη του Δημου-μή κατασκευής εσοχής κάδου.Ετσι περιορίζεται η ορατοτητα όλων εμάς των υπολοίπων περιοίκων-εξερχομενων οδηγών από Σαχτούρη(μή ύπαρξη πινακίδας Ρ-2 STOP) προς Φαβιέρου,με κίνδυνο εμπλοκής σε τροχαίο ατύχημα.Παρακαλουμε για κατασκευή εσοχής σε αποσταση που ορίζει ο Κ.Ο.Κ.απο στροφή,διότι σε περίπτωση τροχαίου,εξ αιτίας μη ορατότητας,λόγω της παράνομης θέσης του μετακινουμενου καδου,θα βρεθούμε στη δυσαρεστη θέση να στραφούμε δικαστικα κατά του υπαιτίου περίοικου και κατά του Δήμου,για την αποζημίωσή μας.(17-11-19)