Αίτημα [YAZ1716]

Υψηλή

ΚΑΔΟΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ & ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ

12
0
Κάδοι - Καθαριότητα
Σε εξέλιξη

Γεια σας, Μας έχει δοθεί ένας μικρός κάδος απορριμμάτων ο οποίος δεν επαρκεί για τις ανάγκες των οικογενειών που κατοικούν στην περιοχή. Καθώς θα διαπιστώσετε από τις φωτογραφίες το καπάκι έχει σπάσει κι αυτό έγινε ενώπιόν μας κατά τη συλλογή των απορριμμάτων από τους υπαλλήλους του δήμου με το όχημά τους, προφανώς άθελά τους. Αυτό έχει ως συνέπεια πλέον να επικρατεί δυσοσμία, να γεμίζει ο δρόμος με σκουπίδια μιας και πλέον η πρόσβαση από τα ζώα που περιφέρονται στην περιοχή έχει γίνει ακόμα πιο εύκολη από πριν, αναγκαζόμαστε να συλλέγουμε τα σκουπίδια από το δρόμο κι άλλοτε να μεταφέρουμε τα απορρίμματά μας σε γειτονικούς κάδους (υπερπλήρεις και αυτοί) ή ακόμη και με το όχημά μας σε άλλες γειτονιές. Έχουμε ζητήσει στο παρελθόν αλλαγή του κάδου και έχει παρέλθει χρόνος. Θα εκτιμούσαμε πολύ εάν μαζί με ένα μεγάλο κάδο είχαμε και ένα κάδο ανακύκλωσης για να βοηθήσουμε το περιβάλλον μας. Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση. Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων.