Αίτημα [YNY9720]

Υψηλή

Κλείνουν το πεζοδρόμιο

16
2
Οδόστρωμα – Πεζοδρόμια
Ανατέθηκε

Γαλλικής Δημοκρατίας και Καράνου γίνεται καθημερινά το αδιαχώρητο από τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα μηχανάκια όπου ο πεζός αναγκάζεται να βγει στο δρόμο επειδή κάποιοι "έξυπνοι" κλείνουν το πεζοδρόμιο. Επειδή δε βγάζω άκρη με τη δημοτική αστυνομία, παρακαλώ τον Δήμο να τοποθετήσει στη γωνία εκεί κάποια κολονάκια ή να βρεθεί κάποιος τρόπος να μην κλείνουν το δρόμο οι "έξυπνοι", ώστε αυτοί που κατεβαίνουν την Γαλλικής να συνεχίσουν να την κατεβαίνουν χωρίς εμπόδια... Υ.Γ. Κάθε μέρα το ίδιο γίνεται, ή μεταλλικά κολονάκια ή τα πλαστικά. Όσες φορές περάσει η δημοτική αστυνομία δεν κάνει τπτ. Μόνο κολονάκια. Ευχαριστώ!